Czy automatyczna szorowarka do podłóg (szorująco zbierająca) jest ci potrzebna?

Myślisz o zakupie automatycznej szorowarki do podłóg? Jest wiele szczegółów do przemyślenia. Nie tylko konstrukcja i niezawodność, ale także zwrotność, pokrycie, szorowana powierzchnia podłogi, rodzaj usuwanego brudu i wymagania budżetowe. Osoba może zwilżyć mopem około 100 m2 powierzchni podłogi w ciągu godziny. Automatyczne szorowarki do podłóg mogą zrobić 7 czy 10 razy więcej i być istotną częścią programu czyszczenia podłóg.

Czyszczenie podłogi jest pracochłonne. Automatyczne szorowarki zbierające wody mogą zwiększyć produktywność, skrócić godziny pracy, zwiększyć wydajność i czyścić lepiej niż mop. Do 90% kosztów sprzątania to robocizna. Wszystko, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ten koszt, wpływa na Twój budżet. Jednorazowy koszt szorowarki do podłóg można łatwo uzasadnić oszczędnościami w pracy. Im większy obiekt, tym większe oszczędności w pracy.

Jeśli nie masz pewności, która maszyna może być odpowiednia dla Twojej aplikacji, pamiętaj o tym, że maszyna z najniższą ceną niekoniecznie jest najlepszą maszyną do tego zadania. Spójrz na zwrot z inwestycji (ROI). Nawet jeśli może to być droższe, większa maszyna zdolna do czyszczenia znacznie większych powierzchni może być lepszą inwestycją. Im większy obszar pokrycia, tym większa produktywność i wydajność oraz większe oszczędności w pracy.

A jeśli chcesz przetestować rozwiązanie to zapraszamy do 3 dniowego wynajmu w cenie 300 zł brutto. Wynajmujemy szorowarkę z dowozem na miejsce, szkolimy i sprzedajemy. Nie kupuj czegoś czego nie poznasz więc przetestuj i potem kup.

Określenie ROI jest stosunkowo prostym procesem. Podziel koszt maszyny przez miesięczne oszczędności pracy. Na przykład, jeśli koszt sprzętu wynosi 6000 zł netto, a miesięczne oszczędności pracy to 1000 zł , należy podzielić 6000 zł przez 1000 zł czyli szorowarka zwróci się po 6 msc. Wynik oznacza, że ​​zapłacisz za maszynę za nieco ponad 6 miesięcy. Typowa żywotność automatycznej szorowarki wynosi około 10 lat. Przy dobrej pielęgnacji długość życia może osiągnąć 12 lat. Oznacza to, że zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Nawet jeśli dodasz regularny serwis, elementy które się zużywają takie jak szczotki czy gumy listwy ssącej. Średni koszt gum to ok 200 zł podczas gdy szczotka to ok 300 zł brutto. Kiedy już zdasz sobie sprawę, ile możesz zaoszczędzić na pracy, możesz uzasadnić zastosowanie jeszcze większej płuczki lub możesz być w stanie dodać dodatkowy sprzęt, aby wykonać jeszcze lepsze sprzątanie i zwiększyć oszczędności pracy.

Upewnij się, że wybierasz odpowiednią maszynę do pracy. Jest to inwestycja długoterminowa, a wybór niewłaściwego sprzętu może być czymś, z czym będziesz musiał żyć przez długi czas.

Wybór odpowiedniego urządzenia dla Twoich potrzeb to dopiero pierwszy krok w tym procesie. Teraz musisz ustalić, gdzie go kupić. W przypadku większości obiektów najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie doświadczonego lokalnego sprzedawcy z własnym serwisem. Lokalni dystrybutorzy zazwyczaj mają do wyboru wiele linii sprzętu. Posiadają również ekspertów z branży pielęgnacji podłóg oraz lokalne działy części i serwisu, którzy zajmują się tworzeniem kopii zapasowych sprzętu po zakupie. Upewnij się, że przedstawiciel wykonał dogłębną ankietę w placówce, która uwzględnia wszystkie Twoje problemy i obawy. Lokalni dystrybutorzy mogą następnie zademonstrować maszyny, które najlepiej wykonają swoją pracę i nie przekroczą wymagań budżetowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat właściwego doboru automatycznej szorowarki do podłóg, skontaktuj się z nami. Służymy wiedzą ekspercką, najnowocześniejszym sprzętem, przeglądami obiektów i pokazami sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *