Pranie wykładziny odkurzaczem piorącym

Shaggy to wykładziny z długim włosem, które poprzez długie, gęste czy grube włosie są znacznie przyjemniejsze w dotyku. Są to wykładziny głównie spotykane w domach prywatnych a bardzo rzadko w biurach w których niskie, przemysłowe wykładziny są znacznie lepszym wyborem ze względu na intensywność eksploatacji.

Samodzielnie wypierz kanapę, dywan, sofę – wypożyczalnia odkurzaczy piorących

Miękkie, puszyste i bardzo ciepłe. Jeśli ktoś lubi chodzić po domu na bosaka i ceni sobie to uczucie ciepła z dołu to dywan, wykładzina typu shaggy świetnie sprawdzają się w pokoju dziecięcym czy w sypialni.

Tego typu wykładziny mają jeszcze jedną dużą zaletę. Doskonale wygłuszają wnętrze.

Najważniejsze jest to aby regularnie odkurzać odkurzacz Shaggy najlepiej z pomocą odkurzacza z turbo szczotką.

Pranie wykładzin z długim włosem – jak my, to robimy?

Zaczynamy od przeglądu wykładziny i w celu poszukiwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń, plam czy innych uszkodzeń wykładziny.

Pranie wykładziny krok po kroku.

1. Odkurzanie, odkurzanie i odkurzanie czyli dobry początek prania wykładzin.
Odkurzanie na sucho to najważniejsza czynność od jakiej powinno się zacząć każde pranie wykładzin. Niestety wiele osób i firm nie zaczyna od tego kluczowego elementu.

Tymczasem jest to czynność, która pozwala na odessanie silnych zabrudzeń, kurzu, pyłu oraz resztek jedzenia.

Szczególnie trudne jest to w przypadku wykładzin Shaggy, dlatego najważniejsze jest aby dysponować turbo szczotką, która rozczesuje wykładzinę i doskonale sprawdza się w przypadku wyższego włosia dywanu czy wykładziny.

Do odkurzania używamy kolumnowych odkurzaczy z turbo szczotką. My wybieramy serie CW które są niezawodne oraz przez wiele lat były wykorzystywane do czyszczenia wykładzin w hotelach, biurach i innych instytucjach.

2. Wstępny oprysk pre spray’em.

Wykładzinę typu shaggy należy dobrze lecz nie za mocno przemoczyć. Łatwo chłonące wilgoć włosie wykładzin Shaggy nie może zostać zbyt mocno przemoczona, gdyż znacznie dłuższy czas schnięcia może doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zapachów i gnicia wykładziny.

3. Szorowanie wykładziny
Szorowanie wykładzin typu Shaggy przy pomocy szorowarki jednotarczowej, wałkowej lub przy pomocy specjalnej miotły z twardym włosiem.

4. Pranie czyli podawanie środka z jednoczesnym odsysem.
Pranie ekstrakcyjne tzw. ekstrakcja to nic innego jak podanie pod ciśnieniem środka czyszczącego z jednoczesnym odsysem rozpuszczonego brudu z wodą.

Podawanie wraz z odsysaniem pozwala na doprowadzenie do wyczyszczenia w stosunkowo szybkim czasie wraz z minimalnym zawilgoceniem wykładziny.


5. Zaczesanie runa czyli ponowne ułożenie włosia.
Pozwala to na sprawdzenie poprawności prania oraz ułożenie runa tak że szybciej wysycha.

6. Suszenie wykładziny
W przypadku wykładzin shaggy niezbędne jest mechaniczne suszenie. Najlepiej przy pomocy wiatraków bez podgrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *